Par VTPK celtniecības tehnoloģiju

Par VTPK celtniecības tehnoloģiju

VTPK tehnoloģija (vieglas tērauda plānsienu konstrukcijas) – ir ātras paneļa- karkasu celtniecības tehnoloģija. Tehnoloģijas pamatā ir perforētas un neperforētas tērauda cinkota profila izmantošanai ēkas karkasa būvniecībai (kā nesošas konstrukcijas), kā arī sienas paneļu uz šo profilu pamata (kā norobežojošas konstrukcijas).

Šādu būvniecības tehnoloģiju sāka izmantot jau 20. gadsimta vidū Ziemeļamerikā un Skandināvijā, kad notika aktīva mašīnbūves un metālapstrādes industriju attīstība. Tajā pašā laikā parādījās ideja un iespēja pārcelt lielāko celtniecības darbu procesu uz rūpnīcu. 

Sākumā pēc šis tehnoloģijas būvēja mazstāvu mājas un komerc-ēkas ne augstāk par 3 stāviem. Rūpnīcās tika izgatavoti mazstāvu ēku komplekti, kas tika piegādāti uz celtniecības vietām, lai veiktu montāžu darbus.

Tā kā montāžu tagad varēja veikt jebkurā gada laikā un jebkuros laika apstākļos, parādījās iespēja būvēt ēkas ātri, bez speciālas smagās tehnikas izmantošanas un ar nelieliem darba ieguldījumiem. 

Tādēļ celtniecība kļuvusi ekonomiskāka, precīzāka un mobilāka, ar iespēju saglabāt augstu objekta kvalitāti.

VTPK tehnoloģijas pamats

Sienas termo panelis

Šīs būvniecības tehnoloģijas pamatā ir daudzslāņu sienu panelis – TERMOPANELIS. 

Termopaneļu karkass tiek ražots no īpaša cinkota tērauda profila veida termoprofila, kam ir šķērsgriezumi, kas ļauj ievērojami palielināt siltas plūsmas pāriešanas attālumu. 

Pateicoties šai termoprofila īpašībai, uz tā pamata izveidotās konstrukcijas perfekti saglabā siltumu, ļauj samazināt ēkas lietošanas izmaksas, kā arī samazināt slodzi uz tīkliem kopumā. Tādējādi šī tehnoloģija ļauj būvēt ēkas pat ziemeļu reģionos. 

Termoprofils tiek izgatavots no augsti leģēta cinkota 1,0–2,0 mm bieza tērauda, cinka biezums 275 gr/m2, 1. klases cinkošana.

Tērauds, kas tiek izmantots termoprofila ražošanai, tiek raksturots ar ļoti augstu izturības pret blīvuma nozīmi, kas ļauj veidot vieglas konstrukcijas ar lielu nesošo spēju. 

No paša sākuma termoprofils tiek ražots pēc noteikta projekta. Attiecīgi sanāk sava veida "konstruktors":

  • profils tiek griezts pēc izmēra atbilstoši izveidotam projektam, un katra detaļa tiek apzīmēta, lai konstrukcijas salikšana būtu vieglāka (tas nozīme, ka detaļas tiek ražotas tādā secībā, kādā tiks veikta tālākā montāža);
  • profils tiek ražots ar visām nepieciešamajām tehniskajām atverēm elementu savienošanas vietās atbilstoši projektam;
  • profils tiek ražots ar speciāliem padziļinājumiem montēšanas vietās.

Termoprofila elementi tiek montēti topošās sienas paneļa karkasā, pēc tam karkass tiek aizpildīts ar akmens vati. Tālāk panelis tiek ietīts tvaiku izolējošā membrānā, kas nelaiž iekšā mitrumu. Pēc tam no ārpuses panelis tiek aplikts ar fibrocementa plāksni, bet iekšā tiek montēti divi ģipša skaidu paneļi. Pēc nepieciešamības panelī tiek montēti kabeļu kanāli turpmākai elektrisko vadu montāžai. 

Visi materiāli ir ekoloģiski tīri, atbilst ugunsdrošības normām, tiem piemīt paaugstināti izturības rādītāji. 

Mazs paneļu svars (bez fasādes — 50 kg/m2, ar ventilējamo fasādi — 80 kg/m2) dod iespēju izmantot atvieglotu pamatni un veikt celtniecības darbus uz sliktiem pamatiem.

Mazstāvu ēku būvniecībai tiek ražoti ēku komplekti. Kopā ar ārējiem sienu paneļiem tajā ir iekļauti iekšsienas paneļi, starp stāvu pārsegumi, jumta konstrukcija, durvis, logi un pārējais, atkarībā no izvēlētās komplektācijas.

VTPK tehnoloģija ir energoefektīvs būvēšanas veids. Vieglo tēraudu konstrukciju unikālās īpašības nodrošina iespēju uzturēt mikroklimatu gada garumā (vasarā – nav karsti, ziemā – ir silti). Mājas no šāda materiāla ir drošas, ugunsizturīgas, ekoloģiskas un nepazeminās ar laiku.

Uzzināt vairāk